Yayınlar
Yayınlar
Duygusal Kas Türkiye Yayınları

Duygusal Kas ilk olarak Amerika’da Emotional Muscle ismiyle basılmıştır. Türkiye’de Duygusal Kas ismiyle Yeni Aile Yayınları tarafından ebeveyn, eğitimci ve uzman okurlara sunulmuştur.

Duygusal Kas Tekniği’yle farklı çocuk yayınları hazırlanmıştır. 2023 yılında daha farklı ve zengin içeriklerle yayınlar hazırlanmaktadır. Kronik rahatsızlıklara yönelik çocuk yayınları da hazırlanmıştır. 12 kitap olarak planlanan dizi 2023-2024 yılında tamamlanacaktır.

Duygusal Kas Tekniği’yle materyal ve eğitici oyunlar hazırlanmaktadır. 2023-2024 yılında tamamlanacaktır.

Yayın duyuruları web sitesinde ve @duygusalkas instagram hesabında yapılmaktadır. Duygusal Kas Türkiye Mağazası’nda yayınları inceleyebilirsiniz.

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas

Yayınlar

‘Duygusal Kas Türkiye Yayınları’
Duygusal Kas Metodu’yla hazırlanmış yayınlar…


Yayınlar
DUYGUSAL KAS 
“Güçlü Aileler, Güçlü Çocuklar”

YAZAR / ÇEVİRMENLER
Yazarlar: Kerry Kelly ve Jack Novick, PsyD
Genel Yayın Danışmanı: Gökçe Gül, Klinik Psikolog

Çeviri Editörleri: Mine Elagöz Yüksel “Dr. Öğretim Üyesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi”, Saadet Aybeniz Yıldırım “Klinik Psikolog”
Çevirmenler: Anjelika Şimşek “Klinik Psikolog” Faruk Gütmen “Çocuk ve Ergen Terapisti” Özlem Torunoğlu “Psikolog” Pelin Alpay “Uzman Psikolog” Seren Saltoğlu “Klinik Psikolog”
Redaksiyon: Büşra Bozlar, “Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Terapisti”

DUYGUSAL KAS HAKKINDA
Anna Freud’un talebesi olan Psikolog Kerry Kelly Novick ve Jack Novick’in hazırladığı Duygusal Kas Eğitim Programı, Türkiye’de. Farklı uzmanların övgüyle bahsettiği “Duygusal Kas” isimli eğitim metoduna ait kitabı, ilk yayınımız olarak çıkarmaktan ve ülkemize kazandırmaktan mutluluk duymaktayız. Program, Yeni Aile Yayınları’nın koordinasyonunda, Klinik Psikolog Gökçe Gül’ün Genel Yayın Danışmanlığında Türkiye’de uygulanacaktır.

Duygusal Kas Eğitim Metodu hakkında, Amerikan Psikanaliz Dergisinde yer alan değerlendirmelerin özetini en alt bölümde okuyabilirsiniz. Duygusal Kas Eğitim Metodu’nu “Kitap, çocuk yayınları, kitap söyleşi programı ve eğitimler” şeklinde okurlarımızla buluşturacağız.

DUYGUSAL KAS NEDİR?
“Duygusal Kas; güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir metottur.” Duygusal Kas terimi, bir metafordur, karakter oluşturur. Duygusal Kas Eğitim Metodu’yla güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

Metot sadece teori olarak kalmamış, uygulama için aileler, eğitimciler ve uzmanlara yönelik, çocuk yayınları ve uygulama rehberi de hazırlanmıştır. “Patiler Güvende Etkinlik Seti” ilk uygulama setidir. Yeni Aile Çocuk Yayınları’ndan çıkan etkinlik seti detaylarını, ürün sayfasında inceleyebilirsiniz.

NE DEDİLER?
Duygusal Kas eğitim modeli, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir. Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor.”Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

“Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.” Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill

KİMLER OKUMALI?
Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, DUYGUSAL KAS inşa etmek için kılavuz görevi görür.

ÖZEL BULUŞMA ve YAZAR İMZALI KİTAP
Duygusal Kas Kitabı, Türkiye’de ilk defa, yazarlar Kerry Kelly ve Jack Novick imzasıyla okurlarla buluşacaktır. Okurlar aynı zamanda yazarlarla Türkiye’de yapılacak kitap söyleşi programına da katılabilecektir.

Yayınları temin etmek için Duygusal Kas Türkiye Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlar

PATİLER GÜVENDE
“Bir kedicikle Güven Kası gelişir mi?”

YAZAR / ÇEVİRMENLER
Yazar: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
Katkıda Bulunanlar: Mehmet Teber “Klinik Psikolog”
Redaksiyon: Raşide Hıdıroğlu
Resimleyen: Özlem Güneş, Nurefşan Altıntaş

PATİLER GÜVENDE
“Bir kedicikle Güven Kası gelişir mi?”

Verda ve Toprak, bahçede oynarken, çalılar arasında yaralı bir kedicik bulurlar. Annelerinin yardımıyla, kediciğe sevgi dolu bir yardıma başlarlar…

“Duygusal Kas’la Duygularımı Güçlendiriyorum Dizisi”nin ilk kitabı olan Patiler Güvende Metaforik Hikaye ve Etkinlik Seti; “Patiler Güvende Metaforik Hikaye Kitabı, Ahşap Kedicik Parmak Kukla, Güven Kası Uygulama Rehberi” ve Güven Kası Etkinlik Programı’ndan oluşmaktadır.

NASIL YAPIYORUZ?
Uygulama rehberindeki yönergeler eşliğinde, kedicik şeklindeki ahşap parmak kuklayı kullanarak çocukların “Güven Kasını” geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Duygusal Kas Metodu’nda güçlü, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için ilk aşama; duygu dünyasını güçlendirmektir. İlk aşama, 4 adımdan oluşmaktadır. En önemli ilk adımı attınız. Sıra ikinci adımın yer aldığı diğer kitabımızda…

KİM HAZIRLADI?
Patiler Güvende, Metaforik Hikaye ve Etkinlik Seti; Klinik Psikolog Gökçe Gül tarafından, Yeni Aile Yayınları’ndan çıkan Duygusal Kas Metodu’ndan ilham alınarak, çocuklarda Güven Kası geliştirmek için hazırlanmıştır.

BAĞIMSIZLIK KASI NEDİR?
Nasıl ki, çocukların vücudunda gelişmesi gereken kaslar var. Duygusal Kas Metodu, duyguları gelişmesi gereken bir kas gibi olarak görüp eğlenceli metotlar sunar. Bağımsızlık Kası çocukları gelişimi için önemli bir kastır. 

UYGULAMA NASIL YAPILIYOR?
Patiler Güvende, Metaforik Hikaye ve Etkinlik Seti kitap okuma metodu ve çocuklara uygulanacak “Güven Kası Geliştirme Aşamaları”, etkinlik seti içinde bulunan “Güven Kası Uygulama Rehberi”nde anlaşılmıştır.

KİMLER OKUMALI?
Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, fayda sağlayacaktır. 

UZMANLAR NE DEDİ?
Duygusal Kas eğitim modeli, Amerikan Psikanaliz dergisinde yer almıştır ve olumlu yorumlarla değerlendirilmiştir. Yazarların yaşayan, nefes alan çocuklar konusundaki uzmanlığı her sayfada kendini gösteriyor.”
Diane Manning, Ph.D, Tulane Üniversitesi Eğitim Bölümü Eski Başkanı

“Novicks’in kitabı, nesiller boyu ebeveynler, kreş çalışanları, okul öncesi öğretmenleri ve küçük çocuklara bakan diğer kişiler için değerli bir kaynak olacaktır.”
Paul Brinich, Ph.D, Klinik Profesör, Depts. Psikoloji ve Psikiyatri Bölümü, Kuzey Karolina Üniversitesi

PATİLER GÜVENDE ÖZEL SÖYLEŞİ ve ETKİNLİK PROGRAMINA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?
Patiler Güvende, Metaforik Hikaye ve Etkinlik Seti’ni www.digetemarket.com sitemizden alarak, Güven Kası Etkinlik Programı’na ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Yayınları temin etmek için Duygusal Kas Türkiye Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlar

BAĞIMSIZ KANATLAR ‘Minik bir serçe ile bağımsızlık kası gelişir mi?’
“İyileştirici Metaforik Öyküler ve Etkinlikler”

YAZAR / ÇEVİRMENLER
Yazar: Mehmet Teber “Klinik Psikolog”
Redaksiyon: Raşide Hıdıroğlu
Resimleyen: Nurefşan Altıntaş

BAĞIMSIZ KANATLAR
“Minik bir serçe ile bağımsızlık kası gelişir mi?’

Verda ve Toprak, bahçelerindeki bir ağacın dalına serçe kuşları yuva yapmıştı. Ekmek kırıntıları ve kuş yemi bırakmaya gittiklerinde, yuva da yumurtaları gördüler. Heyecanla yumurtalardan yavru serçelerin çıkmasını beklemeye başladılar…

Çocuklarda “Bağımsızlık Kası”nı geliştirmek için hazırlanan Bağımsızlık Kanatlar Terapötik Etkinlik Seti, Duygusal Kas Metodu’yla hazırlanmıştır.

Duygusal Kas’la Duygularımı Güçlendiriyorum Dizisi’nin ikinci kitabı olan Bağımsızlık Kanatlar Terapötik Etkinlik Seti; “Bağımsızlık Kanatlar Hikâye Kitabı, Ahşap Minik Serçe Parmak Kukla, Bağımsızlık Kası Uygulama Rehberi” ve Bağımsızlık Kası Özel Etkinlik Programı’ndan oluşmaktadır.

NASIL YAPIYORUZ?
Uygulama rehberindeki yönergeler eşliğinde, kedicik şeklindeki ahşap parmak kuklayı kullanarak çocukların “Bağımsızlık Kası”nı geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Bağımsız Kanatlar Terapötik Hikâye ve Etkinlik Seti, kitap okuma metodu ve çocuklara uygulanacak “Bağımsızlık Kası Geliştirme Aşamaları”, etkinlik seti içinde bulunan “Bağımsızlık Kası Uygulama Rehberi”nde anlaşılmıştır.

Duygusal Kas Metodu’nda güçlü̈, başarılı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek için ilk asama; duygu dünyasını güçlendirmektir. İlk aşama, 4 adımdan oluşmaktadır. Patiler Güvende Etkinlik Seti’nden sonra en önemli ikinci adımı attınız. Sıra üçüncü adımın yer alacağı diğer kitabımızda…

KİM HAZIRLADI?
Bağımsız Kanatlar, Terapötik Hikâye ve Etkinlik Seti; Klinik Psikolog Gökçe Gül tarafından, Yeni Aile Yayınları’ndan çıkan Duygusal Kas Metodu’ndan ilham alınarak, çocuklarda Güven Kası geliştirmek için hazırlanmıştır.

KİMLER OKUMALI?
Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklarla çalışan uzmanlara, fayda sağlayacaktır. 

Yayınları temin etmek için Duygusal Kas Türkiye Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlar

ÇOCUKLARA KOLAYLAŞTIRICI ÖYKÜLER DİZİSİ
Duygusal Kas Metodu’yla terapötik hikâye türünde hazırlanmıştır.

Hazırlayanlar
Yayınevi: Yeni Aile Çocuk
Yazar: Çağla Tuğba Selveroğlu, Uzman Psikolog

Duygusal Kas Metodu Uygulama: Merve Dilara Erbaş, Çocuk Gelişimci- Merve Yazıcı Psk. Dnş.

Katkıda Bulunanlar: Dr. Tuba Coşkun

Redaksiyon: Raşide Hıdıroğlu

Çizimler: Kemal Yargıcı

ÇOCUKLARA KOLAYLAŞTIRICI ÖYKÜLER DİZİSİ
Duygusal Kas Metodu’yla hazırlanan terapötik hikâyeler, “Besin Alerjisi, Astım, Diyabet, Çölyak” rahatsızlığı olan çocukların hayatını kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. 

Aynı zamanda diğer çocuklarda da farkındalık sağlayarak birlikte yaşama kültürünü geliştirecektir. 

Uzman Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu tarafından kaleme alınan eser, Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi’nin ilk bölümü 4 kitaptan oluşmaktadır.

Ebeveyn, eğitimci, sağlık personeli ve çocuklar, ailelerle çalışan uzmanlara yönelik hazırlanan terapötik hikâyeler metni, kolaylaştırıcı yönergeler ve kolaylaştırıcı etkinliklerden oluşmaktadır.  

Kitap Konuları

Peki, Ben Şimdi Ne Yiyeceğim “Bir Besin Alerjisi Hikâyesi”
“ Senin sevdiğin çikolata nasıl ki? Siz farklı çikolata mı yiyorsunuz?”

“ Evet benim süt alerjim var. Barış’ın da soya alerjisi var. Dışarıda satılan paketli çikolatalar bize dokunuyor. O yüzden annelerimiz bizim için çikolata yapıyor.”

“Nasıl dokunuyor, hasta mı oluyorsunuz? Alerji nasıl bir şey ?”

Havalı Fısfıs “Bir Astım Hikâyesi”
Arkadaşlarının astımla ilgili bu kadar çok soru sorması Kuzey’in çok hoşuna gitmişti. Gülümseyerek:

 – Çok güzel sorular sordunuz. Hepsine sırayla cevaplayacağım, dedi.

 – Doktor Özgün Amca, havanın akciğerlerime gitmekte zorlandığını söyledi. O yüzden bana fısfıs verdi. Bu fısfıs; havanın akciğerlerime daha rahat ulaşmasını sağlıyormuş. O yüzden ismini havalı fısfıs koydum. Beğendiniz mi fısfısımın ismini?”

Şekerden Kaykay “Bir Diyabet Hikâyesi”
Çocuk, “Bacağıma neden iğne yaptığımı sen de merak ediyorsun değil mi?” diye sordu. Luna merak ediyordu ama onu üzmek de istemiyordu. 

 Çekinerek, “Evet, merak ediyorum ama istemiyorsan anlatmak zorunda değilsin.” dedi.

 “Aslında insanların acıyan ve meraklı bakışlarından çok yoruldum. Ama bir yandan da anlatıp herkesin bu hastalığı öğrenmesini de istiyorum. Sorularını cevaplandırmadan önce tanışalım mı? Benim ismim Can, senin adın ne?” diye sordu.

Glutensiz Kâşif “Bir Çölyak Hikâyesi”
Şaşırmış bir şekilde bakan Luna’nın bir sürü sorusu vardı:

 – Peki, sende Çölyak olduğunu nasıl anladınız?

 – Bazı besinleri yediğim zaman karnım ağrıyordu ve karnım şişiyordu. Bir de doktorumuz, kontrollerde diğer çocuklara göre boyumun ve kilomun geriden geldiğini söyledi. Sonra tahliller yaptı ve çölyak olduğumu söyledi.

— 

“Besin Alerjisi, Astım, Diyabet, Çölyak” pek çok çocuğun yaşadığı ve ebeveynlerin süreci yönetirken desteğe ihtiyaç duyduğu bir konu. Luna ve arkadaşları yaşadıkları deneyimi, hissettiklerini bizlerle paylaşıyor. 

Duygusal Kas Metodu kullanılarak hazırlanan hikâye kitapları; “Besin Alerjisi, Astım, Diyabet, Çölyak” rahatsızlığı olan çocukların yaşadıkları, hissetikleri, nasıl baş edecekleri anlatılırken; ebeveynler, eğitimci, sağlık personeli ve çocuk, aile çalışan uzmanlar için de kolaylaştırıcı bilgiler yer almaktadır. Keyifli okumalar.

Nasıl Okuyoruz?
Ebeveyn, eğitimci, sağlık personeli ve çocuklar, ailelerle çalışan uzmanlar kitap arkasındaki kolaylaştırıcı bilgileri okuyarak farkındalık kazanabilir, doğru bakış açısını elde edebilir.

Çocuklar okuduğunda ise müdahale etmeden okumaları sağlanmalıdır. Sorulara varsa cevaplanmalı, etkinlikler birlikte yapılmalıdır. 


DUYGUSAL KAS METODU NEDİR?

Duygusal Kas Metodu (DKM), güçlü ebeveynler ve güçlü çocuklar hedefiyle Kerry Kelly Novick ve Jack Novick tarafından hazırlanan ve Amerikan Psikanaliz Dergisi tarafından övgüyle bahsedilmiş bir metotdur. 21 yıl deneyimle ortaya çıkan metodun ve kitabın Türkiye hakları ve uygulayıcısı Yeni İnsan Akademi’dir. Metod, Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dİzisi’nin tamamına uygulanmıştır. 

KİMLER OKUMALI?
Bu kitap ebeveynlere, eğitimcilere ve çocuklar, ailelerle çalışan uzmanlara fayda sağlayacaktır. 

ÖZEL SÖYLEŞİ ve ETKİNLİK PROGRAMINA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?
Eserleri sitemizden alarak özel söyleşi ve etkinlik programına ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Program duyuruları @yeniinsanakademi instagram hesabından yapılmaktadır.

Yayınları temin etmek için Duygusal Kas Türkiye Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.