Duygusal Kas Türkiye'de
Duygusal Kas'ın Doğuşu
Duygusal Kas Türkiye’de

Amerikalı ünlü psikanalistler Kerry Kelly Novick, PsyD ve Jack Novick, PsyD ikilisinin hazırladığı Duygusal Kas Tekniği, Türkiye’de. 3 Y ile ifade edilen “Yenilenme, Yol Açma, Yerleştirme” Duygusal Kas Tekniği; Amerikan Psikanaliz Dergisi’nde de övgüyle bahsedilmiştir.

Güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir tekniktir. İlk aşamada 0-5 yaş arasındaki ebeveyn ve çocukların geliştirmesi gereken Duygusal Kas’lara ayrı ayrı odaklanan teknikle, güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

Duygusal Kas Tekniği, Türkiye’de 5 farklı alanda “Evde, eğitimde, terapide, sağlık alanında ve iş dünyasında” uygulanmak üzere programlar yapılmıştır.

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas

Yeni İnsan Akademi, Duygusal Kas Markası ve Eğitim Programı’nın Türkiye’de bütün haklarına sahip bir kuruluştur.
www.yeniinsanakademi.com I @yeniinsanakademi

Duygusal Kas Türkiye Programı; Kerry Kelly Novick, PsyD- Jack Novick, PsyD eğitimleri ve Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu’nun danışmanlığında yürütülmektedir.

Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu Kimdir?
Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (Burslu) fakülte 3.sü olarak lisans derecesini almıştır. Warsaw School of Social Psychology’de (SWPS) bir dönem eğitim görmüştür. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programını (Burslu) derece ile bitirmiştir (Tez Konusu: “7-10 Yaş Arasındaki Hafif Düzeyde Zihinsel Geriliği Olan Çocuklarda Sözel Zeka, Anne-Baba Tutumları ve Davranışsal Dinamikler Arasındaki İlişkilerin İncelenmesi”dir).

MBH International’da Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır. Kısa bir süre özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışmıştır. Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuarında 2 yıl süreyle Volonter olarak çalışmıştır; bu süre zarfında Çapa’da Rorschach ve Objektif Testler Eğitimi almıştır. 2009-2014 yılları arasında Türkiye Hastanesi’nde çalışmıştır: 2013-2016 öğretim yılları arasında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde part-time öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan aldığı “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi”ni tamamlamıştır. Prof. Dr. Mücahit Öztürk’ten “Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruh Sağlığı Eğitimi” ni, Doç. Dr. Osman Sabuncuoğlu’ndan “Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi Eğitimi”ni ve Uzm. Dan. Psk. Filiz Çetin’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimini almıştır. Yard. Doç. Dr. Nevin Dölek’ten “Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi” ni tamamlamıştır. Aynı zamanda Doç. Dr. Hanna Nita Scherler ile “Gestalt Eğitimini” ve Ekip Norma Razon’dan aldığı (Reyhana Seedat) “Oyun Terapisi Terapist Sertifika Eğitim Programı” (150 saat) eğitimini tamamlamıştır. Mindfulness Institue’den Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam Temel Eğitimi’ni (MBCL) tamamlamıştır.  2006 yılından beri Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde Çocuk Psikoloğu olarak çalışmaktadır. Özellikle çocuklara objektif ve projektif testler uygulamakta, çocuk danışmanlığı yapmaktadır.

Yayınları
* Kolaylaştırıcı Öyküler, Yeni Aile Çocuk Yayınları
* Çocuklarla Online Terapi, Bölüm Yazarı. Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları
* “İş ve Özel Yaşama Psikolojik Bakışlar” (Epsilon, 2008) isimli kitapta “Uyku ve Uyku Bozuklukları Bağlamında Performans ve Motivasyon” isimli bölümü,
* “Okul Öncesi Çocuk Ve…” (Nobel, 2011) isimli kitapta “Okul Öncesi Çocuk ve Öğrenme Güçlüğü” isimli bölümü,
* “Erken Çocukluk Dönemine Derinlemesine Bir Bakış” (Kök, 2012) isimli kitapta “Okul Öncesi’nde Psikolog Olmak” isimli bölümü,
* “Hayatımız İletişim” (Hayat, 2012) isimli kitapta “Gençlerle İletişim” isimli bölümü yer almıştır.
* “Çocuk Kumandalı Ebeveynler” (Cinius, 2016) adlı kendisine ait kitabı yayınlanmıştır.

2013 yılında hayalini gerçekleştirerek Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi’ni kurmuştur. Halen Adım Psikoloji’de çocuklarla çalışmakta ve Türkiye’nin çeşitli illerinde Çocuk Testleri Eğitimi ile Çocuk Odaklı Danışmanlık Becerileri Eğitimi vermektedir.

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas

Duygusal Kas Türkiye Programı 5 farklı alana uygulanmaktadır:
* Duygusal Kas Evde- 2023
* Duygusal Kas Eğitimde- 2023
* Duygusal Kas Sağlık Alanında- 2023
* Duygusal Kas Terapide- 2024
* Duygusal Kas İş Dünyasında- 2024

Faaliyetler kapsamında “Yayınlar, çocuk yayınları, eğitimler, materyaller ve oyuncaklar” çıktısı olmaktadır.

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas

KURUCULAR

Kerry Kelly Novick, PsyD
Jack Novick, PsyD

DUYGUSAL KAS TÜRKİYE

Duygusal Kas Türkiye Uygulama Danışmanı
Çağla Tuğba Selveroğlu, Klinik Psikolog

Duygusal Kas Kitap Yayın Danışmanı
Gökçe Gül, Klinik Psikolog

Çeviri Editörleri
Mine Elagöz Yüksel “Dr. Öğretim Üyesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi”
Saadet Aybeniz Yıldırım “Klinik Psikolog”

Çevirmenler
Özlem Torunoğlu “Psikolog”
Faruk Gütmen “Çocuk ve Ergen Terapisti”
Pelin Alpay “Uzman Psikolog”
Anjelika Şimşek “Klinik Psikolog”
Seren Saltoğlu “Klinik Psikolog”

ARGE
Büşra Bozlar “Psikolojik Danışman, Çocuk ve Ergen Terapisti”
Merve Yazıcı, Psikolojik Danışman

KOORDİNASYON
Merve Dilara Erbaş, Çocuk Gelişimci

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas

Duygusal Kas Türkiye Programı, yaptığı lisans anlaşmalarıyla yayın, materyal, oyuncak ve eğitim programları alanında iş birlikleri yapmaktadır.
İşbirliği veyahut lisans başvurularınız için tıklayınız 

Duygusal Kas Türkiye
güçlü aileler, güçlü çocuklar…
@duygusalkas